Duszpasterze

Duszpasterze obecnie pracujący w parafii

ks. Krzysztof Stanisław Kisielewicz

Proboszcz parafii (Praca w parafii: od 01.11.2014r.)

Syn Ludwika i Antoniny z d. Czyżewska, ur. 12.08.1967 r. w Hajnówce. Szkoła Podstawowa w Hajnówce, Technikum Mechaniczne w Hajnówce, Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie (1987-1993). Święcenia diakońskie – Hajnówka 13 czerwca 1992 r. Święcenia kapłańskie – Bielsk Podlaski 13 czerwca 1993 r., z rąk ks. bp. Władysława Jędruszuka.

Kolejne miejsca pracy:
  • wikariusz parafii: Bielsk Podlaski – Narodzenia NMP (01.08.1993-31.07.1995)
  • wikariusz parafii: Węgrów – Wniebowzięcia NMP (01.08.1995-01.09.1999)
  • studia z zakresu pedagogiki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (01.10.1999-19.08.2007)
  • pełniący obowiązki wikariusza parafii Brańsk (01.10.2004-15.08.2005)
  • proboszcz parafii Gródek (20.08.2007-17.08.2008)
  • rektor kościoła św. Faustyny w Sokołowie Podlaskim (od 18.08.2008)
  • proboszcz parafii: Sokołów Podlaski – Parafia Miłosierdzia Bożego (od 01.11.2014)
Urzędy i funkcje diecezjalne:
  • Dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Drohiczyńskiej na Jasną Górę (27.01.1998-15.09.2001)
  • Członek Komisji ds. duszpasterskich Diecezjalnego Komitetu Organizacji Pielgrzymki Jana Pawła II w Drohiczynie (20.06.1998-10.06.1999)
  • Dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej (od 01.09.2007)
  • Wykładowca pedagogiki w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie (od 01.09.2009)
  • Członek Rady Kapłańskiej (od 01.01.2010)
  • Dyrektor Caritas Drohiczyn Organizacja Pożytku Publicznego (od 13.09.2012)
Tytuły i odznaczenia
  • Magister Teologii (27.05.1993)
  • Magister Pedagogiki (09.06.2003)
  • Medal Mater Verbi redaktora naczelnego Tygodnika Katolickiego „Niedziela” (19.09.2009)
  • Krzyż Papieski Diecezji Drohiczyńskiej (23.12.2009)
  • kanonik honorowy Drohiczyńskiej Kapituły Katedralnej (15.08.2012)

imieniny: 25 lipca

 

ks. Stanisław Bogusz

Pierwszy Proboszcz parafii (18.07.1993 – 31.10.2014); obecnie ks. emeryt

Syn Wincentego i Apolonii z d. Majek, ur. 29.09.1939 r. w Kolonii Domaszewskiej. Szkoła Podstawowa w Domaszewicy, Państwowe Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach, Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach (1958-1964). Święcenia diakońskie – Siedlce 21 września 1963 r. Święcenia kapłańskie – Siedlce 23 maja 1964 r., z rąk ks. bp. Ignacego Świrskiego. Inkadrywnowany do Diecezji Drohiczyńskiej mocą Bulli Jana Pawła II „Totus Tuus Poloniae Populus” (25.03.1992).

Kolejne miejsca pracy:
  • wikariusz parafii: Maciejowice (01.08.1964-29.09.1967)
  • wikariusz parafii: Dęblin (30.09.1967-28.08.1969)
  • wikariusz parafii: Włodawa (29.08.1969-30.06.1971)
  • wikariusz parafii: Parczew (01.07.1971-14.07.1976)
  • wikariusz zarządca parafii: Hrud (15.07.1976-19.07.1976)
  • administratorr parafii: Hrud (20.07.1976-17.08.1982)
  • proboszcz parafii: Kożuchówek (18.08.1982-17.07.1993)
  • wikariusz substytut parafii: Paprotnia (22.09.1983-15.02.1984)
  • proboszcz parafii: Sokołów Podlaski – Parafia Miłosierdzia Bożego (18.07.1993-31.10.2014)
Urzędy i funkcje diecezjalne:
  • wicedziekan Dekanatu Sokołowskiego (14.03.1985-14.04.1995)
  • Dyrektor Domu Pomocy „Miłosierdzie” im. S. Faustyny Kowalskiej w Sokołowie Podlaskim (25.02.1997-01.08.1998)
  • członek Komisji ds. administracyjno – sponsoringowych Diecezjalnego Komitetu Organizacji Pielgrzymki Jana Pawła II w Drohiczynie (20.06.1998-10.06.1999)
  • Kapelan Powiatowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim (2008)
Tytuły i odznaczenia
  • Honorowy Kanonik Kapituły Węgrowskiej (23.12.2005)

imieniny: 29 września

 

ks. mgr Błażej Samociuk

Wikariusz parafii (Praca w parafii od: 25.08.2019r.)

Ks. Błażej, syn Franciszka i Kazimiery z d. Chomiuk, ur. 25 sierpnia 1985 r. w Białej Podlaskiej. Ochrzczony w kościele parafialnym p.w. św. Anny w Kodniu, w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, dn. 29 września, przez o. Mieczysława Bajka ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Ma trzech braci i jest najmłodszy z czwórki rodzeństwa. Uczęszczał do szkoły podstawowej im. Kpt. Michała Fijałki w Kodniu  (1992-2000).  Edukacje kontynuował w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Rodziny w Siedlcach (2000-2004). W 2006 r. 11 września, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownym w Drohiczynie. W 2011 r. 17 czerwca, w katedrze drohiczyńskiej, otrzymał świecenia diakonatu z rąk Księdza Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza. W 2012 r. 16 czerwca, w konkatedrze w Sokołowie Podlaski, przyjął święcenia kapłańskie z rąk Księdza Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza. W 2012 r. 17 czerwca, odprawił Mszę Św. prymicyjną w rodzinnej parafii w  Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Po dwóch latach posługi duszpasterskiej w par. Trójcy Przenajświętszej w Rudce, w 2014 roku rozpoczął studia stacjonarne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na kierunku muzykologia, o specjalizacji muzyka kościelna.

Kolejne miejsca pracy:
  • wikariusz parafii: Rudka – Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej (2012-2014)
  • wikariusz parafii: Sokołów Podlaski – Parafia Miłosierdzia Bożego (od 2019)
Urzędy i funkcje diecezjalne:
  • wykładowca muzyki kościelnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie (od 2019)
  • kapelan Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim (od 2020)
  • diecezjalny duszpasterz organistów (od 2020)
  • członek Diecezjalnej Komisji Liturgicznej (od 2020)
Tytuły i odznaczenia
  • Magister – teologia – na podstawie pracy z liturgiki „Celebracja obrzędów pokuty po Soborze Watykańskim II”. na Papieskim Wydziale Teologicznym Sekcji Jana Chrzciciela w Warszawie pod kierunkiem ks. dr. hab. Tadeusza Syczewskiego prof. KUL
  • Licencjat – muzykologia – na podstawie pracy „Projekt Muzyczno – Liturgiczny „Wschód – Zachód” jako przykład kultywowania tradycji religijnej muzyki dawnej” napisanej na seminarium z etnomuzykologii i hymnologii, pod kierunkiem dr Kingi Magdaleny Strycharz-Bogacz na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (2017)
  • Magister – muzykologia – na podstawie pracy Repertuar muzyczny w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia w Kodniu, napisanej na seminarium z etnomuzykologii i hymnologii, pod kierunkiem dr hab. Beaty Heleny Bodzioch na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (2019)

Hasło na obrazku prymicyjnym: „Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię”. Jer 1,5

imieniny: 3 lutego, we wspomnienie św. Błażeja – patrona od chorób gardła.

 

ks. mgr Paweł Koc

Wikariusz parafii (Praca w parafii od: 2020r.)

Paweł Koc, syn Tadeusza i Agaty z domu Koc. Urodzony 20.02.1991 roku w Ciechanowcu. Uczęszczał do szkoły podstawowej w Kocach Schabach, następnie do gimnazjum w Ciechanowcu, a później Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu – liceum o profilu ogólnym. W 2016 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Tadeusza Pikusa. W 2017 r. rozpoczął doktoranckie studia specjalistyczne z zakresu teologii dogmatycznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Kolejne miejsca pracy:
  • wikariusz parafii: Sokołów Podlaski – Parafia p.w. Niepokalanego Serca NMP (2016-2017)
  • wikariusz parafii: Sokołów Podlaski – Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego (od 2020)

 

Duszpasterze pracujący w latach ubiegłych
  • ks. Arkadiusz Tymoszuk (2018 – 2020r.)
  • ks. Mariusz Kroll (2016 – 2019r.)
  • ks. Radosław Żukowski (2015 – 2018r.)
  • ks. Piotr Wójcik (2015 – 2016r.)
  • ks. Walery Tomaszewski (2013 – 2015r.)
  • ks. Mariusz Rosłon (2010 – 2013r.)
  • ks Rafał Roguziak (2009 – 2015r.)
  • ks. Jarosław Wojasiński (2008 – 2009r.)
  • ks. Rafał Zbucki (2007 – 2008r.)
  • ks. Ireneusz Izdebski (2005 – 2007r.)
  • ks. Adam Parzonka (2005 – 2006r.)
  • ks. Dariusz Misior (2005 – 2010r.)
  • ks. Adam Safiańczuk (2004 – 2005r.)
  • ks. Maciej Łukasiewicz (2004 – 2005r.)
  • ks. Sławomir Wentczuk (2003 – 2004r.)
  • ks. Andrzej Falkowski (2003 – 2004r.)
  • ks. Marek Sidoruk (2002 – 2003r.)
  • ks. Dariusz Frydrych (2000 – 2002r.)
  • ks. Bogdan Radziszewski (1999 – 2000r.)
  • ks. Zbigniew Król (1998 – 1999r.)
  • ks. Henryk Sączek (1995 – 2003r.)
  • ks. Bogusław Wasilewski (1994 – 1995r.)
  • ks. Adam Romaniuk (1993 – 1994r.)