Dożynki parafialne

6 września podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 nasza wspólnota parafialna dziękowała Bogu za tegoroczne plony. Tradycyjnie mieszkańcy okolicznych wiosek przygotowali piękne wieńce, które niesione były podczas procesji eucharystycznej wokół kościoła. Wieniec z Ząbkowa i Kolonii Ząbków będzie reprezentować naszą parafię podczas diecezjalnych dożynek, które odbędą się w Jabłonnie Lackiej w sobotę, 12 września.

Oprawę muzyczną Mszy świętej zapewnił chór parafialny pod kierunkiem ks. Błażeja Samociuka oraz p.organisty Mirosława Grochowskiego.

Uczestnicy liturgii byli też świadkami chrztu małej Laury, którego dokonał ks. proboszcz Krzysztof Kisielewicz. Wysłuchali również  zamiast homilii treść Listu pasterskiego napisanego do wiernych z okazji Tygodnia Wychowania przez kardynałów, arcybiskupów i biskupów obecnych na 386. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w  Częstochowie. Wszyscy zaangażowani  w dzieło wychowania młodego pokolenia otrzymali pasterskie błogosławieństwo.

Bożena Zdzieborska