Ogłoszenia
na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (2020.05.31)

 1. Dziś wspieramy modlitwą i ofiarami nasze Seminarium Duchowne w Drohiczynie. Bóg zapłać ks. diakonowi Radosławowi Kalickiemu za wygłoszone Słowo Boże i życzymy wszelkich Bożych łask na drodze do kapłaństwa.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii dziś o 17.00, a dla kandydatów do Bierzmowania dziś po Mszy o 18.00.
 3. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość NMP Matki Kościoła – głównej patronki naszej diecezji. Porządek mszy świętych: 7.00, 9.00, 15.00 i 18.00.
 4. W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy wieczornej.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca, nabożeństwa po Mszy wieczornej, a w pierwszą sobotę jak zwykle nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy porannej.
 6. W sobotę po Mszy wieczornej spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w salce pod zakrystią.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przypominamy o obowiązku odbycia spowiedzi i komunii wielkanocnej wynikający z przykazań tym, którzy jeszcze tego nie uczynili. Księża spowiadają przed każdą Mszą św.
 8. Codziennie wystawiony będzie Najświętszy Sakrament w monstrancji po Mszy o 15.00 do 18.00. Zapraszamy do prywatnej adoracji.
 9. Różaniec, który odmawialiśmy codziennie o godz. 20.30 zostaje przeniesiony na godz. 17.30. Zapraszamy już nie tylko do udziału w transmisji, ale do wspólnej modlitwy w kościele przed Najświętszym Sakramentem o ustanie epidemii.
 10. We wtorek zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego w salce na plebanii.
 11. Prosimy o zapisy na krucjatę, w tym tygodniu są wolne miejsca. Ofiarujmy dzień postu w intencji zachowania nas od epidemii. Zapisy w zakrystii.
 12. Zniesione zostały ograniczenia ilości wiernych w kościołach. Zachęcamy do normalnego przychodzenia do kościoła z zachowaniem odległości i w maseczkach. Dyspensa dotyczy tylko osób w podeszłym wieku, przechodzących kwarantannę, mających objawy infekcji, złe samopoczucie. Pamiętajmy, że Pan Jezus jest prawdziwie obecny w świątyni tu jest Ciało Chrystusa, tu jest wspólnota i tu w pełni uczestniczymy w Eucharystii i sakramentach.
 13. Codziennie wszystkie Msze są transmitowane.
 14. Dziękujemy wszystkim wspierającym parafię. Można dokonać wpłat na nr konta bankowego parafii 11 9221 0000 0028 6547 2000 0010. Bóg zapłać tym, którzy to uczynili w ubiegłym tygodniu anonimowo na wykończenie salki z ul Spokojnej 200 zł, z Przywózk 100 zł.