Ogłoszenia
na I Niedzielę Adwentu (2021.11.28)

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Przez cały Adwent odprawiane będą Msze święte Roratnie z udziałem dzieci z lampionami w środy i soboty o godz. 6.00 rano, a w poniedziałki o 18.00. Prosimy rodziców o pomoc w uczęszczaniu dzieci na roraty. Dzieci przynoszą serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami, jako przygotowanie na przyjście Pana Jezusa. Będzie też losowanie figurki Matki Bożej. Zapraszamy.
 2. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy wieczornej.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwa po Mszy wieczornej, a w pierwszą sobotę po Mszy porannej. W sobotę katecheza przed chrzcielna po Mszy o 18.
 4. W najbliższą niedzielę po Mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 5. 6 grudnia przypada 40 rocznica poświęcenia kościoła św. Faustyny, z tej okazji zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 7.30 na różaniec dziękczynny do tego kościoła, potem Msza św.
 6. Pan Mirek nasz organista będzie rozprowadza poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można będzie je nabyć po każdej Mszy św. wychodząc z kościoła lub w zakrystii. Weźmy do naszych domów ten poświęcony symbol jedności i miłości, której tak bardzo potrzeba w tych trudnych czasach. Przy okazji składamy ofiarę, która jest częścią wynagrodzenia za posługę Pana Organisty w naszej parafii.
 7. Caritas, jak co roku rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do nabywania po 18 zł, aby wspomóc potrzebujących. Niech taka świeca zapłonie na każdym stole wigilijnym. Można też wesprzeć Dom Dziecka w Wyrozębach kupując kalendarz adwentowy z czekoladkami po 15 zł.
 8. Trwa akcja Caritas „Od serca”. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są torby na żywność. Kto chciałby pomóc potrzebującym, proszę wziąć taką torbę i napełnioną żywnością lub środkami higienicznymi przynieść do kościoła. Caritas rozda je potrzebującym.
 9. Rozprowadzamy kalendarze na przyszły rok w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest na cele Seminarium w Drohiczynie, a także albumy po 35 zł o bł. Prymasie Stefanie Wyszyńskim.
 10. Brakuje kilku mężczyzn do założenia Męskiego Kółka Żywego Różańca. Jest to zobowiązanie do odmówienia codziennie jednej tajemnicy różańca. Chcemy również utworzyć nowe Kółko Żeńskie. Zapraszamy do zapisów zakrystii.
 11. Prosimy o podejmowanie Krucjaty Postu i Modlitwy. Wolne dni w tym tygodniu.
 12. Przypominamy i prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych w kościele: dezynfekcja, dystans, maseczki dla zdrowia swego i bliźnich.
 13. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła. Zakończone zostały prace przy monitoringu parkingu i kościoła i trwa wyposażenie salki. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają te dzieła przy naszym kościele.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy w tych dniach obchodzą swoje święta, składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych i opieki Matki Miłosierdzia.
 15. W tym tygodniu odeszli do Pana z naszej parafii śp. Krystyna Gożlińska i śp. Helena Koprowska. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek…