Ogłoszenia
na II Niedzielę Wielkiego Postu (2024.02.25)

  1. Przeżywamy Wielki Post, czas nawrócenia i modlitwy. Pomagają w tym nabożeństwa: Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy wieczornej o godz. 18.00 dla wszystkich. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do udziału. Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 i o 17.40 przed Mszą wieczorną. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Będzie pani krawcowa.
  3. W środy i piątki po Mszy o 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
  4. W dniu 1 marca przeżywamy Narodowy Dzień „Żołnierzy Wyklętych”.
  5. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca, nabożeństwo po Mszy wieczornej, a w pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające po Mszy porannej. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00.
  6. Zachęcamy do podejmowania Krucjaty Postu i Modlitwy. Wielki Post to dobra okazja, aby przez 1 dzień podjąć post o chlebie i wodzie w ważnej intencji. Zapisy w zakrystii.
  7. Jutro 26 lutego rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje maryjne: Poznaj i pokochaj Maryję. Naśladuj i zawierz Jej swoje życie. Rekolekcje są inspirowane duchowością maryjną św. Ludwika Marii Grignion de Montfort i św. Jana Pawła II. Rekolekcje są tylko na zapisy dla chętnych. Konferencje będą głoszone bez Mszy św. w poniedziałki o godz. 19.00 w następujących terminach: 26 luty, 4 marzec, 11 marzec, 18 marzec. Po trzecim spotkaniu będzie uroczysta Eucharystia w dniu 13 marca o godz. 19.00 z aktem oddania się Matce Bożej. Uczestnicy rekolekcji zobowiązują się też do pracy własnej podejmując codzienne rozmyślanie. Dziś można jeszcze się zapisać w zakrystii po każdej Mszy św.
  8. Dyrekcje Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 zapraszają na Dzień Otwarty w sobotę 2 marca w Szkole Pod. Nr 1 i 9 marca w Szkole Pod. Nr 2 w godz. 10.00 – 13.00. Można zwiedzić szkołę, zadać pytanie dotyczące rekrutacji i zapoznać się z ofertą zajęć. Szczegóły w przedsionku kościoła.
  9. W tym tygodniu odeszła do Pana z naszej parafii śp. Jadwiga Pietrzyk. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek …