Ogłoszenia
na III Niedzielę Zwykłą (2020.01.26)

 1. Decyzją Papieża Franciszka przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego, poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Ewangelii w naszym życiu. Zachęcamy wszystkich parafian do codziennej lektury Pisma Świętego.
 2. Dziś przy wyjściu z kościoła wolontariusze z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, będą zbierać po Mszach św. ofiary do puszek na protezę dla 18- letniego ucznia Mateusza, który w wypadku stracił rękę. Zachęcamy i prosimy o pomoc.
 3. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na ogrzewanie kościoła.
 4. Spotkanie świąteczne grup parafialnych dziś na plebanii po mszy wieczornej.
 5. Podsumowując tegoroczną kolędę, pragniemy poinformować, że nasza parafia powiększa się. Liczy 1354 rodzin, a parafian 3872. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów w swoich domach. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, świadectwo chrześcijańskiego życia i serdeczną rozmowę. Dziękujemy też za cenne uwagi, które świadczą o zatroskaniu o wspólnotę parafialną. Dziękujemy za ofiary pieniężne, dzięki którym będziemy mogli kontynuować tak bardzo potrzebne prace przy dokończeniu budowy salki. Dziękujemy rodzinom, które przygotowały posiłki dla księży lub częstowały herbatą. Dzielimy się również naszymi troskami, bo zwiększyła się do 70 ilość rodzin, które nie mają sakramentalnego związku małżeńskiego z różnych powodów. Natomiast ok. 30 rodzin nie przyjęło kapłana na kolędzie. W związku z tym mogą zaistnieć problemy z wystawianiem różnego rodzaju zaświadczeń. Również staramy się objąć opieką charytatywną rodziny i osoby, które potrzebują pomocy. W parafii systematyczną pomocą Zespołu Caritas jest objęte około 35 rodzin i pojedynczych osób.
 6. Jeśli są jeszcze jakieś rodziny lub osoby, do których kapłan nie dotarł w czasie kolędy, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii w celu ustalenia terminu wizyty.
 7. Trwa kolęda w zakładach pracy oraz firmach. Terminy ustalane są indywidualnie.
 8. Wspólna próba scholi dziecięcej, młodzieżowej oraz chóru parafialnego w piątek po mszy wieczornej, o 18:30 w kościele.
 9. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo wynagradzające po Mszy porannej o 7.00, a spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych po Mszy wieczornej.
 10. Katolicka Odnowa w Duchu Świętym z Sokołowa Podlaskiego zaprasza w sobotę 1 lutego na spotkanie konferencyjno-warsztatowe, skierowane do małżonków i narzeczonych, które odbędzie się przy parafii św. Jana Bosko. Temat spotkania „W gąszczu małżeńskich uczuć i oczekiwań”. Rozpoczęcie o godz 9:30. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. W przyszłą niedzielę Święto ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Przynosimy ze sobą gromnice, które zostaną poświęcone na każdej Mszy św. Świece powinny być ze czcią przechowywane w każdym domu i często zapalane – szczególnie kiedy nadciągają gwałtowne burze, gradowe nawałnice, pożary, a także w chwili odchodzenia bliskich do wieczności. Gromnice można również nabyć przy wyjściu z kościoła.
 12. Pragniemy zaprosić wszystkich parafian na uroczysty koncert kolęd w wykonaniu scholi dziecięcej, młodzieżowej oraz naszego chóru w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00.
 13. Również za tydzień, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę na Mszy o 11.00 z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą świece.
 14. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele wspólnot kontemplacyjnych.
 15. W Sokołowskim Ośrodku Kultury w piątek 14 lutego o godzinie 19.30 odbędzie się pierwsze z siedmiu spotkanie pod tytułem „Solniczka, czyli jak nadać smak miłości”, które poprowadzi ks. Robert Grzybowski. Zachęcamy aby spędzić Walentyki w niecodzienny sposób. Zapraszamy wszystkich małżonków, narzeczonych, zakochanych, młodych i starszych. Spotkania będą odbywały się co tydzień w piątki o godz. 19.30 w SOK. Spotkania są bezpłatne, trwają ok. godziny i, jeśli jest taka konieczność, będzie zorganizowana opieka dla dzieci. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
 16. W tym tygodniu patronują nam: 28 I – św. Tomasz z Akwinu, doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej. 31 I – św. Jan Bosko, założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.
 17. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia.