Ogłoszenia
na XXXIV Niedzielę Zwykłą – Uroczystośc Chrystusa Króla (2020.11.22)

 1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Kazania wygłosił o. Marcin Szwarc z Kodnia. Będzie rozprowadzał kalendarze na odbudowę spalonego domu pielgrzyma w Kodniu.
 2. W tym tygodniu w kościele o godz. 17.30 podczas modlitwy różańcowej będą wyczytywane kartki wypominkowe w następującej kolejności:
  • Poniedziałek, Kolonia Przeździatka, Kolonia Nowa Wieś i pozostałe,
  • Wtorek Wiejska z blokami,
  • Środa Ząbków i Kolonia,
  • Czwartek Okrężna, Boczna, Fabryczna, Kochanowskiego. Reja, Letnia, Pogodna, Radosna,
  • Piątek Lipowa, Relaks, Spokojna, Zacisze, Ustronna, Parkowa,
  • Sobota Wesoła, Miła, Żołnierzy Niezłomnych, Błękitna, Rocha, Pastelowa, Jasna, Złota, Platynowa, Perłowa.
   Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele lub transmisji internetowej. Kto jeszcze nie złożył wypominek może to jeszcze uczynić. Kartki wypominków wyłożone są na stolikach. Można też przez internet na skrzynkę parafialną. Przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za naszych bliskich zmarłych.
 3. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z ks. Piotrem Jarosiewiczem w przyszłą niedzielę na Mszy o 18.00. Zapraszamy też wszystkich młodych ciałem i duchem. Będzie jak zwykle z MOCĄ!
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
 5. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Od serca”. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są torby na żywność. Kto chciałby pomóc potrzebującym, proszę wziąć taką torbę i napełnioną żywnością lub środkami higienicznymi przynieść do kościoła do I Niedzieli Adwentu. Caritas rozda je potrzebującym.
 6. Caritas, jak co roku rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do nabywania (7 i 17 zł), aby wspomóc potrzebujących. Niech taka świeca zapłonie na każdym stole wigilijnym.
 7. W związku z pandemią Pan Organista będzie rozprowadzał poświęcone opłatki na stół wigilijny w kościele. Można będzie je nabyć po każdej Mszy św. wychodząc z kościoła lub w zakrystii. Weźmy do naszych domów ten poświęcony symbol jedności i miłości, której tak bardzo potrzeba w tych trudnych czasach. Przy okazji składamy ofiarę, która jest częścią wynagrodzenia za posługę Pana Organisty w naszej parafii.
 8. Prosimy o podejmowanie Krucjaty Postu i Modlitwy.
 9. Burmistrz Miasta przypomina, że już tylko do końca tego miesiąca jest czas na dopełnienie obowiązku spisowego i zachęca tych, którzy jeszcze tego nie uczynili.
 10. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach w kościele. Przypominamy, że Msza św. w sobotę o 18.00 jest już odprawiana jako niedzielna i jest bardzo mało osób.
 11. W związku z uczestnictwem we mszach św. poprzez media Bóg zapłać tym wszystkim którzy w tym trudnym czasie wspierają parafię przekazując ofiary na konto parafialne, a także osobiście z ul. Wiejskiej 100 zł. Bóg zapłać. W następną niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła.
 12. W tym tygodniu odszedł do Pana z naszej parafii śp. Jan Pogorzelski, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.45. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek ….