Ogłoszenia
na XII Niedzielę Zwykłą (2019.06.23)

 1. Dziś Powiatowo-Miejski Dzień Strażaka rozpocznie się w naszym sanktuarium Mszą św. o godz. 13.00, potem przemarsz do parku przemysłowego i tam część oficjalna i koncerty.
 2. W oktawie Bożego Ciała codziennie o 18.00 Nieszpory o Eucharystii, Msza Św. i procesja eucharystyczna. Bardzo prosimy o włączenie się dzieci do sypania kwiatków i mężczyzn do niesienia chorągwi. Zakończenie oktawy w czwartek z poświęceniem ziół i kwiatów, oraz specjalnym błogosławieństwem dzieci.
 3. W tym tygodniu w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (w tym dniu nie ma postu). Taca przeznaczona jest na utrzymanie „grobu św. Piotra”.
 4. W sobotę 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze o 7.00, 9.00, 15.00 i 18.00.
 5. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie po Mszy o 18.00. Zachęcamy do śpiewania litanii do Serca Pana Jezusa w rodzinach, przy krzyżach i kapliczkach.
 6. Spotkań kręgu biblijnego i adoracji w piątki oraz spotkań oazowych w czasie wakacji nie będzie.
 7. Nasza parafia już po raz kolejny organizuje półkolonie letnie. Odbędą się one od 15 do 19 lipca. W programie m. in. wyjazd na Farmę Iluzji, do parku linowego, gospodarstwa na Podlasiu, wyjście do Nadleśnictwa, zabawy w terenie… Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc jest ograniczona. Półkolonie są dofinansowane dzięki wygranej w programie „Tesco-pomagamy”.
 8. Już teraz przypominamy, że tak jak w ubiegłym roku w lipcu i sierpniu nie będzie w niedzielę Mszy o 7.00 rano. Pozostałe Msze nie ulegają zmianie.
 9. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z siódmych klas i osób starszych, które chciałyby przyjąć bierzmowanie w przyszłym roku. Kandydatów prosimy o przyjście po mszy do zakrystii, by pobrać kartę zgłoszeniową.
 10. Prosimy o podejmowanie Krucjaty Postu i Modlitwy. Wolne dni w tym tygodniu.
 11. W związku z rozpoczynającymi się pracami przy budowie salki, taca za tydzień i w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na tę inwestycję. Prosimy o wsparcie.
 12. W tym tygodniu odeszła do Pana z naszej parafii ś.p. Janina Witkowska, której pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 10.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek…