Ogłoszenia
na II Niedzielę Adwentu (2019.12.08)

 1. Dziś po Mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. Matka Boża, objawiając się włoskiej pielęgniarce w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r. powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie zanoszonej w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan Mój, Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Dziś Godzina łaski z adoracją Najświętszego Sakramentu w naszym kościele 12.00-13.00.
 3. Przez cały Adwent odprawiane są Msze święte Roratnie z udziałem dzieci z lampionami w środy i soboty o godz. 6.00 rano. Dodatkowo roraty będą wieczorem w sobotę o godz. 18.00 dla tych, którzy nie mogą rano. Prosimy rodziców o pomoc w uczęszczaniu dzieci na roraty. Dzieci przynoszą serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami, jako przygotowanie na przyjście Pana Jezusa. Będzie też losowanie figurki Matki Bożej.
 4. Próba chóru w poniedziałek po Mszy wieczornej.
 5. Próba scholi młodzieżowej w piątek po adoracji wieczornej w salce pod kościołem (wejście od zakrystii).
 6. W sobotę piesza pielgrzymka do naszego sanktuarium wyruszy z konkatedry o godz. 14.00.
 7. W następną niedzielę specjalne błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa po Mszy o godz. 15.00.
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy o 18.00.
 9. Spotkania Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy wieczornej. Czuwanie modlitewne w piątek po Mszy wieczornej. Spotkanie ministrantów w sobotę o 11.00, obecność obowiązkowa!
 10. Prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzą księża z Komunią w czasie rekolekcji.
 11. Caritas, jak co roku, rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do nabywania (7, 12 zł), aby wspomóc potrzebujących. Niech taka świeca zapłonie na każdym stole wigilijnym.
 12. Prosimy o podejmowanie Krucjaty Postu i Modlitwy. W Adwencie jest szczególna okazja by w ważnej dla nas intencji podjąć taki post samemu lub w dwie osoby. Wolne dni w tym tygodniu.
 13. Trwa roznoszenie przez Pana Organistę poświęconego płatka na stół wigilijny. Proszę o życzliwe przyjęcie, aby podtrzymać tę tradycję.
 14. Porządek roznoszenia opłatka w tym tygodniu:
  • wtorek – ul. Węgrowska (od strony Brzozowa do skrzyżowania z ul. Wiejską),
  • środa – ul. Okrężna i Kochanowskiego,
  • piątek – ul. Reja, Boczna, Kryształowa, Platynowa, Złota, Św. Rocha, Jasna i Pastelowa,
  • sobota – ul. Węgrowska (bloki).
   Początek roznoszenia od godz. 9.00 i 15.30, w sobotę tylko od 9.00.
 15. Bóg zapłać za ofiary na budowę salki z Zacisza 200 zł.
 16. W tym tygodniu odeszła do Pana z naszej parafii śp. Ewa Wasilewska. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek…