Ogłoszenia
na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (2023.05.28)

 1. Dziś za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt Uroczystość NMP Matki Kościoła Głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Msze Św. o 7.00, 9.00, 15.00 i 18.00.
 3. W środę 31 maja Święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych.
 4. W czwartek 1 czerwca Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych, do Najśw, Serca Jezusa, które będą odprawiane przez cały miesiąc po Mszy Św, o 18.00.
 5. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo z modlitwą o powołania po Mszy wieczornej.
 6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwo po Mszy wieczornej, a w pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające NMP po Mszy porannej.
 7. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00, spotkanie dla rodziców i chrzestnych po Mszy wieczornej.
 8. Od jutra trwa tzw. „Biały tydzień”. Dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej przychodzą codziennie w strojach na Mszę o godz. 18.00, z wyjątkiem piątku.
 9. W piątek na Mszy o godz. 18.00 Ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Kandydaci spotykają się o 17.30 przed kościołem. Nabożeństwo czerwcowe w piątek o 17.30. Do spowiedzi przed bierzmowaniem zapraszamy w tygodniu podczas każdej Mszy św.
 10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Rocznica I Komunii Św. dla dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjęły Jezusa w Eucharystii. Dzieci przychodzą z rodzicami w białych strojach na godz. 11.00. Próba ustawienia we wtorek o godz. 16.30. Dzieci i ich rodzice powinni być u spowiedzi na Mszach w ciągu tygodnia.
 11. Prosimy szczególnie rodziców, aby zainteresowali dzieci i młodzież wyjazdami wakacyjnymi, które proponują oazy i KSM. Informacje o zapisach podane na plakatach w przedsionku kościoła, na stronach internetowych oazy i KSM i u katechetów.
 12. Prosimy o zapisy na krucjatę postu i modlitwy. Zwykle rodzice dzieci komunijnych i bierzmowanych podejmowali taką krucjatę za swoje dzieci. Zachęcamy, aby w ten sposób wspomóc swoje dzieci duchowym darem postu i modlitwy. Zapisy w zakrystii.
 13. Bóg zapłać za dar ołtarza dzieci od I Komunii w postaci naczyń liturgicznych i od bierzmowanych ksiąg liturgicznych.
 14. Bóg zapłać za ofiary na poświęcenie pól z Kolonii Przeździatka 712 zł, z Ząbkowa i Kolonii 650 zł, z Bud Kupientyńskich 390 zł i z Wesołej i Miłej 390 zł.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy w tych dniach obchodzą swoje święta, składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych i opieki Matki Miłosierdzia.
 16. W tym tygodniu odeszli do Pana z naszej parafii śp. Janina Wasilewska, śp. Zbigniew Seroczyński i śp. Sławomir Szymański. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek…