Ogłoszenia
na XVIII Niedzielę Zwykłą (2020.08.02)

 1. W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. O 7.00, 9.00, 15.00 i 18.00
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwa po Mszy wieczornej.
 3. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na diecezjalne cele Caritas.
 4. Parafia Konkatedralna zaprasza do włączenia się w modlitewne Jerycho Różańcowe, które trwać będzie nieustannie w dzień i w nocy od niedzieli 9 sierpnia od godz. 16.00 i zakończy się sumą odpustową w niedzielę 16 sierpnia o godz. 12.30. Do wspólnej modlitwy, prowadzenia rozważań i modlitwy różańcowej zaproszeni są wszyscy, a szczególnie KŻR.
 5. Tradycyjnie sierpień ogłoszony jest przez Kościół w Polsce jako miesiąc trzeźwości. Zaproszeni jesteśmy w tym czasie do podjęcia abstynencji od alkoholu. Jest to znak naszej odpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę.
 6. W tym roku jest tylko możliwość pielgrzymowania duchowego na Jasną Górę dla tych, którzy pozostają w domach. Mogą zapisać się na listę, podać swoją intencję, w której będą modlić się wszyscy pielgrzymi i codziennie w czasie trwania pielgrzymki odmówić modlitwę pielgrzyma i cząstkę różańca. Kto może, niech przychodzi codziennie na Mszę św. wieczorną. Przed Mszą codziennie o 17.30 odmawiając różaniec pielgrzymkowy będziemy łączyć się duchowo z pątnikami. Zapisy w zakrystii.
 7. W związku z wyjazdami wakacyjnymi księży prosimy, aby korzystać ze spowiedzi przed Mszą św. gdyż nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas Mszy św.
 8. W czasie wakacji pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i modlitwie każdego dnia.
 9. Codziennie wystawiony jest Najświętszy Sakrament w monstrancji po Mszy o 15.00. do 18.00 Zapraszamy do prywatnej adoracji. Różaniec w intencji ustania epidemii o 17.30.
 10. W czasie wakacji nie będzie Mszy św. w niedziele o 7.00. Pozostałe Msze pozostają bez zmian.
 11. Prosimy o zapisy na krucjatę, w tym tygodniu są wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
 12. Kuria Diecezjalna w Drohiczynie, na prośbę władz sanitarnych, przypomina o aktualnych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego w związku ze stanem epidemii COVID-19, zwłaszcza o obowiązkowym zakładaniu maseczek ochronnych przed wejściem do świątyni i zachowaniu dystansu społecznego min. 1,5 m. Ponadto, w obecnym okresie, zaleca się przyjmowanie Komunii Świętej w bezpieczny sposób.
 13. Bóg zapłać za ofiary na dokończenie salki w tym tygodniu anonimowo z ul. Węgrowskiej i Oleksiaka Wichury po 100 zł.