Ogłoszenia
na 6 Niedzielę Wielkanocną (2022.05.22)

 1. Dziś poświęcenia pól w Przywózkach i Nowej Wsi. Rozpoczęcie o godz. 16.00 na zakończenie Msza Św. Zachęcamy do licznego udziału, aby wyprosić u Boga urodzaje.
 2. W tym tygodniu:      24 maja NMP Wspomożycielki Wiernych,

25 maja Dzień modlitw o świętość Kapłanów,

26 maja Dzień Matki

27 maja pierwszy dzień Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego

 1. W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne, tym razem będzie to uszczelnienie wieży i dachu kościoła.
 2. W piątek w Drohiczynie odbędą się święcenia diakonatu, a w sobotę kapłańskie. Zostanie wyświęcony nasz parafianin Piotr Zdzieborski, który odprawi swoją pierwszą Mszę Św. w parafii tzw. „Prymicyjną” w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Będzie również udzielał wszystkim zebranym prymicyjnego błogosławieństwa, które związane jest z odpustem zupełnym. Wspierajmy ks. Piotra naszymi modlitwami na drodze kapłańskiej. Intencja, która została przyjęta na tę godzinę zostanie odprawiona o godz. 9.00.
 3. Zachęcamy do udziału w Kręgu Biblijnym w każdy wtorek po Mszy wieczornej.
 4. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych codziennie po Mszy o 18.00. Zachęcamy do śpiewania litanii do Matki Bożej w rodzinach, przy krzyżach i kapliczkach. Uczcijmy Maryję i wypraszajmy łaski przez Jej wstawiennictwo.
 5. Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się we wtorek o 16.30.
 6. X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy odbędzie się 3-4 czerwca. Zgłoszenia do P. Renaty Przewoźnik.
 7. Prosimy o zapisy na krucjatę postu i modlitwy. Już w tym tygodniu są wolne miejsca. Zwykle rodzice dzieci komunijnych i bierzmowanych podejmowali taką krucjatę za swoje dzieci. Zachęcamy, aby w ten sposób wspomóc swoje dzieci duchowym darem postu i modlitwy.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy w tych dniach obchodzą swoje święta, składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych i opieki Matki Miłosierdzia.
 9. W tym tygodniu odeszli do Pana z naszej parafii śp. Łukasz Wyszomirski, śp. Jadwiga Gołębiewska i śp. Stefan Kaniuk Rodzinom składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek…