Ogłoszenia
na Niedzielę Palmową (2020.05.04)

 1. Godziny Mszy Świętych w naszym Sanktuarium i w kaplicach pozostają bez zmian. Prosimy jednak, żeby przyszły na nie TYLKO osoby, które zamówiły intencję lub – w wypadku pogrzebu – najbliższa rodzina. Zgodnie z zarządzeniem może być tylko do 5 osób, nie wliczając sprawujących liturgię. Skorzystajmy z dyspensy ks. Biskupa, która przedłużona jest do Niedzieli Miłosierdzia i uczestniczmy za pośrednictwem mediów. Na stronie internetowej naszej parafii zamieszczone są propozycje nabożeństw wielkopostnych i rekolekcji, oraz codzienna transmisja wszystkich nabożeństw z naszego sanktuarium. Zapraszamy też do codziennego Różańca o 20.30. Przeczekajmy ten trudny czas w domach i łączmy się w modlitwie.
 2. Można przesyłać intencje modlitewne do Wielkiej Nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Rozpocznie się w Wielki Piątek i codziennie o godz. 15.00 będą wyczytywane intencje podczas transmisji przez Katolickie Radio Podlasie i na kanale internetowym parafii. Kartki są wyłożone na stolikach. Prosimy osoby posługujące się pocztą elektroniczną, aby pomóc w wysłaniu wiadomości osobom starszym, które chciałyby złożyć intencje na Wielką Nowennę jak również na piątkową Koronkę. Adres mailowy naszej parafii: milosierdziesokolow@wp.pl
 3. Osoby chore odwiedzimy z Komunią po Wielkanocy. W razie zagrożenia życia i niebezpieczeństwie śmierci księża są zawsze dostępni.
 4. W najbliższym czasie można Komunię Świętą przyjmować na rękę. Komunię należy spożyć zaraz po jej otrzymaniu, przy księdzu. Przypominamy także o możliwości Komunii Świętej duchowej, o której Sobór Trydencki poucza, że jej skutki są takie same jak normalne przyjęcie komunii, gdy jest się w stanie łaski uświęcającej.
 5. Od jutra codziennie od godz. 12.00 wystawiony będzie Najświętszy Sakrament do prywatnej adoracji do godz. 18.00. W tym czasie będzie dyżur w konfesjonale, aby umożliwić spowiedź wielkanocną. Podchodzimy pojedynczo, zachowując odstęp. Komunia będzie udzielana co pół godziny. Konfesjonały są dezynfekowane i zachowujemy zalecenia higieny podczas rozdawania Komunii św. Przypominamy, że obowiązek spowiedzi Komunii wielkanocnej trwa aż do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej.
 6. Przed nami Triduum Paschalne. Nabożeństwa będą rozpoczynały się o godz. 19.00 bez udziału wiernych. Prosimy o pozostanie w domach i uczestnictwo całą rodziną przez transmisję internetową
 7. Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej 3 części Gorzkich Żali (transmisja). Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 (transmisja). Różaniec o 20.30 i zakończenie adoracji o 21:00. W tym roku zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa nie będzie Ciemnicy. Najświętszy Sakrament ma pozostać w Tabernakulum. Będzie tylko Grób Pański.
 8. W Wielki Piątek nie sprawujemy Mszy św., nie udziela się Komunii św. Obowiązuje post ścisły zarówno jakościowy jak i ilościowy. O godz. 15.00 Koronka rozpoczynająca Wielką Nowennę, a po niej Droga Krzyżowa (transmisja). Po Nabożeństwie o godz. 19.00 adoracja Chrystusa w Grobie. Różaniec o 20.30 i zakończenie adoracji o 21:00. Nie będziemy mogli uczestniczyć w liturgii zachęcamy wiernych aby w tym dniu w swoim domu wyeksponować krzyż i wspólnie z rodziną w trakcie transmisji oddać cześć krzyżowi.
 9. Wielka Sobota, Adorację Pana Jezusa w Grobie rozpoczniemy od 9.00 wspólną Jutrznią i Godziną Czytań (transmisja). O godz. 15.00 Wielka Nowenna (transmisja). Na adoracji w kościele nie może być więcej niż 5 osób. Przez cały dzień będzie możliwość spowiedzi, nie udziela się Komunii św. Poświęcenia pokarmów w kościołach czy innych miejscach nie będzie! Został przygotowany specjalny obrzęd błogosławieństwa pokarmów w rodzinach do odmówienia przy wielkanocnym śniadaniu zamieszczony na stronie parafialnej. O godz. 19:00 Msza św. Wigilii Paschalnej (transmisja). Różaniec o 20.30 i zakończenie adoracji o 21:00.
 10. W niedzielę Wielkanocną Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00 (transmisja). Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Będą biły dzwony i przy śpiewie pieśni Najświętszy Sakrament zostanie przyniesiony z Grobu na ołtarz. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę, w kościele św. Faustyny o 17.00.
 11. Terminy Bierzmowania i I Komunii św. zostają przeniesione na jesień i podane po Wielkanocy.
 12. Pamiętajmy o ludziach starszych, samotnych, którzy w tym trudnym czasie mogą potrzebować pomocy. Trudne chwile to test z naszej miłości bliźniego. Caritas organizuje pomoc dla potrzebujących pod nr tel. 515 248 029 i prosi wolontariuszy o zgłaszanie chęci pomocy innym.
 13. Zwracamy się do wszystkich, którzy wrócili na teren naszej parafii z zagranicy by stosowali się do 14-dniowej kwarantanny i nie odwiedzali swoich bliskich. To jest wyraz odpowiedzialności za swoje i innych zdrowie i życie.
 14. Prosimy o nabywanie baranków wielkanocnych z białej czekolady, które rozprowadza Caritas na pomoc potrzebującym.
 15. Każdego dnia o godz. 20.30 my, wasi duszpasterze – bez udziału wiernych – odmawiamy w kościele różaniec w intencji ustania epidemii, osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy Was, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach modlili się przez transmisję internetową w duchowej łączności z kapłanami. Zachęcamy w tym czasie do czytania książek i prasy katolickiej, oraz bogatej oferty religijnej w mediach.
 16. Bóg zapłać tym, którzy w tym trudnym czasie wspierają funkcjonowanie parafii, która utrzymuje się ze składek wiernych. Jeśli nie ma możliwość złożenia ofiary na tacę, można ją przekazać nr konta bankowego parafii 11 9221 0000 0028 6547 2000 0010. Serdecznie dziękujemy tym, którzy już to uczynili w ubiegłym tygodniu.
 17. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego z Ząbkowa i Kolonii Ząbków 300 zł.
 18. Niech Jezus Miłosierny pomoże nam w godnym przeżyciu tych nietypowych Świąt Wielkanocnych.