Ogłoszenia
na Niedzielę Zmartwychwstania (2019.04.21)

 1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Chrystusa składamy wszystkim Parafianom i Gościom serdeczne życzenia obfitości łask od Zmartwychwstałego, pokoju serca i radości. Niech te święta będą wypełnione miłością i radością z tego, że Jezus żyje! Zdrowych i Błogosławionych Świąt!
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w czasie tych dni: księżom wikariuszom: ks. Mariuszowi, ks. Arkowi, ks. Kanonikowi Stanisławowi i ks. Kanonikowi Henrykowi; Panu organiście, katechetkom, strażakom, ministrantom, chórowi, scholi, harcerzom, bielankom i ich rodzicom, ubierającym i sprzątającym kościół i wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie i przebieg uroczystości; KŻR za ofiary na kwiaty do grobu i mieszkańcom miejscowości za ofiary przy poświęceniu pokarmów; Ofiarodawcom nowego obrusu świątecznego i Państwu Strzałkowskim z Ząbkowa za nowe ławki w kaplicy.
 3. Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę (nie ma o 6.00 ani o 7.00!) 9.00, 11.00, 15.00, 18.00. W kościele św. Faustyny o 17.00 i Ząbkowie Msza o 10.00 .
 4. Uroczystość Zmartwychwstania trwa osiem dni – oktawa (w piątek nie obowiązuje post). Jutro drugi dzień Świąt. Porządek Mszy jak w niedzielę. Ofiarami na tacę wspieramy KUL.
 5. Codziennie o 15.00 Wielka Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego transmitowana przez KRP. Zachęcamy do licznego udziału i przyjmujemy intencje na oddzielnych kartkach.
 6. W sobotę 27.04. o godz. 12.30, odprawiona będzie Msza św. z okazji Święta Caritas, której przewodniczył będzie ks. Biskup Tadeusz Pikus. Zapraszamy wszystkich wolontariuszy i przyjaciół Caritas.
 7. W sobotę po Mszy wieczornej VIA LUCIS – Droga Światła jest to nabożeństwo odprawiane w okresie wielkanocnym. Będziemy rozważać 14 stacji związanych ze zmartwychwstaniem Jezusa podobnie jak w drodze krzyżowej i przejdziemy drogą do kościoła św. Faustyny. Prosimy zabrać ze sobą lampiony. Będzie to przygotowanie do odpustu. Zapraszamy.
 8. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego – odpust w naszej Parafii. Święto Miłosierdzia Mojego wyszło z wnętrzności [Moich] dla pociechy świata całego (Dz. 1517) – powiedział Pan Jezus do Siostry Faustyny. Odpustową sumę transmitowaną przez Radio Podlasie o godz. 12. 00 odprawi Ks. płk. Mariusz Tołwiński – proboszcz katedry polowej z Warszawy, po Mszy uroczysta procesja. Prosimy o wzięcie chorągwi. O 15.00 tego dnia, jest godzina łaski, którą zapowiedział Pan Jezus w Święto Miłosierdzia. W Koronce do Miłosierdzia Bożego i modlitewnym czuwaniu będziemy zawierzać Bożemu Miłosierdziu. Zapraszamy. Na odpustową sumę zorganizujmy jak zwykle pielgrzymki z Ząbkowa i Nowej Wsi, od strony Przywózk. Pielgrzymka od Konkatedry wyruszy o godz. 11.00. Udekorujmy nasze domy, wywieśmy flagi, żeby zewnętrznie wyrazić naszą radość ze święta.
 9. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkania w grupach:
  • I grupa – w sobotę 27 kwietnia o godz. 10.00
  • II grupa – w czwartek 25 kwietnia o godz. 18.00
  • III grupa – w sobotę 27 kwietnia o godz. 9.00
  • IV grupa – w piątek 26 kwietnia o godz. 18.00
  • V grupa – w środę 24 kwietnia o godz. 18.00
   Spotkania odbywają się w salce na plebani. Obecność obowiązkowa – gdyby ktoś z uzasadnionych przyczyn nie mógł przyjść na spotkanie w swojej grupie, przychodzi do innej grupy.
 10. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej stara się o uzyskanie dofinansowania kolonii dla dzieci rolników, które odbyłyby się nad morzem i w górach. Szczegóły i zapisy w Biurze Caritas w Sokołowie Podlaskim. Zachęcamy także do obejrzenia koncertu charytatywnego „Polska Pomaga”, który jest podziękowaniem dla wszystkich darczyńców. Koncert będzie transmitowany przez TVP2 w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 20.05.
 11. Obraz Jezusa Miłosiernego zakończył nawiedzenie rodzin na ul. Wiejskiej. Bóg zapłać za dar ołtarza w wysokości 1436 zł. Msza w ich intencji zostanie odprawiona w niedzielę 5 maja o godz. 11.00. Po odpuście obraz zacznie nawiedzenie rodzin przy ul. Pastelowej i św. Rocha.
 12. W piątek 26 kwietnia o godz. 15.00 wyruszy z naszego Sanktuarium kolejna piesza pielgrzymka harcerska do Miedznej.
 13. Bóg zapłać za ofiary na budowę salki przy plebanii anonimowo spoza parafii 200 zł.
 14. Prosimy o zapisy na krucjatę, w tym tygodniu są wolne miejsca.
 15. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Łagiewnik 25-26 maja, prosimy o uzupełnienie danych i wpłatę zaliczki 100 zł.