Inauguracja męskiego Koła Żywego Różańca

Pierwsze męskie koło różańcowe w naszej parafii powstało dzięki staraniom ks. dra Pawła Koca, który jest moderatorem również innych wspólnot maryjnych. Oficjalne rozpoczęcie działalności koła odbyło się 1 stycznia 2022 roku w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Podczas Mszy św o godz. 15.00 ks. Paweł uroczyście pobłogosławił i zawierzył Maryi nowo utworzoną wspólnotę. Zelatorem koła został pan Ireneusz Kosieradzki. Po Mszy św. panowie spotkali się z ks. Pawłem, który udzielił wskazówek dotyczących działalności koła. Wszyscy mężczyźni otrzymali tzw. ,,zmianki różańcowe,, i umówili się na cykliczne spotkania w kościele w pierwsze niedziele miesiąca o godz. 15.00. Wspólnota obrała za patrona św. Józefa. Jesteśmy dumni, że panowie zdecydowali się wesprzeć swoją modlitwą szturm do nieba 12 istniejących już kół żeńskich Żywego Różańca. Mamy nadzieję, że inni mężczyźni pójdą w ich ślady i zechcą wypraszać błogosławieństwo Boże dla siebie i dla innych w tych naszych trudnych czasach.

Bożena Zdzieborska