Jasełka misyjne

„Śpiewaj i tańcz cała Ziemio dla Jezusa” to tytuł tegorocznych jasełek, które odbyły się 13 stycznia przed Mszą św. dla dzieci o godz. 11.00. Jasełka misyjne przygotowały dzieci ze Szkolnego Koła Misyjnego działającego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 pod kierunkiem katechetki p. Bożeny Zdzieborskiej. Oprawę muzyczną przygotowała p. Hanna Grochowska zaś część taneczną p. Renata Góral. Rodzice przygotowali bardzo piękne i barwne stroje oraz charakteryzację dla aktorów.

Do nowonarodzonego Jezusa przybyły różne dzieci z całego świata – przedstawiciele wszystkich kontynentów. Przyprowadziła je do Betlejem Gwiazda złożona z pięciu kolorowych znaków, które dzieci otrzymały od Anioła. W stajence przed Jezusem złożyły swoje najcenniejsze dary, a wśród nich były: ryż z Chin, piękne hawajskie kwiaty i jedwabny materiał z Japonii. Każda z przybyłych dziecięcych grup zatańczyła Jezusowi w prezencie regionalny taniec.

Każdy z nas może poczuć się zaproszony do Betlejem na urodziny Jezusa. Wystarczy tylko, że otworzy swoje serce dla innych i ofiaruje im swoją miłość. Chciejmy dzielić się radością z każdym napotkanym człowiekiem, każdego dnia, nie tylko w noc wigilijną.

fot. Robert Romaniuk