Koncert dla Św. Jana Pawła II

25 września, w piątek po wieczornej Mszy św. w  naszym kościele odbył się koncert zespołu wokalno-aktorskiego ,Sonanto pt. „Papież Wolności”. Koncert został zorganizowany z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kałuszyńskiej pod honorowym patronatem dra Daniela Milewskiego, Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Występ dedykowany był papieżowi Janowi Pawłowi II w związku z jego 40. rocznicą pierwszej pielgrzymki do Polski. Tej pielgrzymki, podczas której na Placu Zwycięstwa w Warszawie padły niezapomniane słowa: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”.

,,Koncert będzie naszą wspólną podróżą przez życie Karola Wojtyły. Zaczynamy ją, gdzieżby inaczej, oczywiście w Wadowicach – czyli tam, gdzie wszystko się zaczęło” – tymi słowami rozpoczął prowadzący koncert p. Paweł Krasowski. Wzruszające nagrania głosu Jana Pawła II i wspaniały śpiew Katarzyny Andruszko, Aleksandry Matryby i Michała Bojarskiego przy akompaniamencie Marcina Zalewskiego (piano) i Kornelii Figielskiej (skrzypce) wprowadziły zebranych w nostalgiczny nastrój i obudziły wspomnienia o naszym wielkim rodaku. Podkreślić należy jakość nagłośnienia i sposób oświetlenia świątyni, co dla odbiorcy ma również niemałe  znaczenie.

W imieniu widzów wdzięczność za występ wyraził w swoim końcowym wystąpieniu ks. proboszcz Krzysztof Kisielewicz, który pogratulował artystom pięknego występu i podziękował im za propagowanie dziedzictwa św. Jana Pawła II, które powinniśmy często sobie przypominać           i wcielać w życie tak, aby wróciła solidarność między nami Polakami i żebyśmy zawsze mogli cieszyć się wolnością.

Bożena Zdzieborska