Koncert rodzinny Studia Piosenki Metro

W sobotni wieczór 11 stycznia w kościele św. Faustyny odbył się premierowy koncert Studia Piosenki Metro pod kierunkiem Alicji i Michała Ostromeckich. Przed występem p. Alicja poinformowała zebranych, że szkoła powstała niedawno i z góry przeprosiła za ewentualne niedociągnięcia. Jednocześnie pochwaliła talent muzyczny występujących, nazywając ich „prawdziwymi perełkami”. Prawie czterdziestoosobowa grupa młodych artystów zaprezentowała kolędy i nowoczesne pastorałki licznie zebranej widowni, złożonej głównie z rodzin i znajomych występujących osób. Zebrani goście byli zachwyceni występem i nie dopatrzyli się żadnych błędów. Rodzice wzruszeni do łez podziwiali anielskie głosy swoich pociech, jak również solowy występ p. Alicji – dyrygentki. Wnętrze kameralnej świątyni ze świąteczną dekoracją stworzyło odpowiedni klimat dla występu.

Pan Michał zajmował się stroną techniczną i akompaniamentem. Na koniec poinformował, że Studio Piosenki Metro działa pod auspicjami Teatru Studia Buffo w Warszawie i korzysta z jego metod pracy. Studio stanowi szansę dla utalentowanych muzycznie i wokalnie dzieci, młodzieży i ludzi dorosłych nie tylko z Sokołowa, ale również z okolic

Szczególnie pięknie wybrzmiała kolęda ,,Uciekali”, którą rozpoczęto i zakończono występ. Można ją usłyszeć tutaj. Jest to teledysk nakręcony w 19. miastach, w tym również w Sokołowie Podl.

Bożena Zdzieborska