Niedziela Chrztu Pańskiego

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zwyczajowo świąteczne dekoracje pozostają w kościele jeszcze do 2 lutego i można też śpiewać kolędy. W niedzielę 12 stycznia w naszym Sanktuarium odbyło się kolejne spotkanie przygotowujące dzieci do przyjęcia I Komunii św., dlatego dzieci kl. III odpowiadały za oprawę liturgiczną, a po Mszy św. adorowały Jezusa w żłóbku i śpiewały kolędy pod kierunkiem katechetki p. Magdaleny Chomać i przy akompaniamencie p. Tomasza Zawadzkiego.

Tego dnia również ks. Arkadiusz Tymoszuk obchodził swoje imieniny. Msza św. w jego intencji została zamówiona przez grupy parafialne. Dzieci podziękowały księdzu za piękne kazania, które głosi dla nich podczas Mszy św. niedzielnych o godz. 11.00. Również delegacja dorosłych wyraziła swoje uznanie za jego pracę duszpasterską w parafii.

Homilia wygłoszona przez ks. Arka pobudziła zebranych do refleksji nad istotą Chrztu św., który w obecnym czasie coraz częściej traktowany jest jak zwyczaj, a nie jako sakrament czyniący nas dziećmi Bożymi.

Bożena Zdzieborska