Pierwsza Komunia Święta

W naszej parafii Pierwsza Komunia Święta dzieci odbywa się tradycyjnie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym roku odbyła się w niedzielę 28 maja. Przystąpiło do niej 42 dzieci, w tym 22 chłopców i 20 dziewczynek. Ze względów sanitarnych, ograniczających liczbę wiernych w kościele  uroczystość odbyła się w dwóch turach, pierwsza o godz. 11.00, druga o 12.30.

Dzieci były przygotowywane pod kierunkiem ks. proboszcza przez panie katechetki: Katarzynę Jendrzejewską i Bożenę Zdzieborską. Za oprawę muzyczną odpowiadała p. Magdalena Chomać i pan organista Mirosław Grochowski. Piękną dekorację kwiatową wykonała p. Hanna Grochowska.

Rodzice ofiarowali w darze ołtarza pozłacaną patenę oraz swoje zobowiązania o bezalkoholowym przyjęciu. Dzieci, które w przeddzień uroczystości bardzo przeżyły swoją spowiedź, złożyły w darach m.in. swoje postanowienia poprawy oraz przyrzeczenia abstynenckie (do 18 roku życia nie pić żadnych napojów alkoholowych, nie palić papierosów i nigdy nie używać narkotyków).

Dziękujemy Bogu za to, ze wszystkie dzieci mogły tego dnia połączyć się z Jezusem Eucharystycznym, pomimo obaw związanych z rzeczywistością pandemiczną.

Również podczas Białego Tygodnia uczestniczyły prawie w komplecie, już bez podziału na grupy. W tym pięknym czasie dzieci miały okazję wyrazić swoje dziękczynienie, pomodlić się za powołania kapłańskie i zakonne oraz za misjonarzy i wesprzeć ich materialnie, zawierzyć się Sercu Pana Jezusa i Matce Najświętszej. Otrzymały też pamiątkowy obrazek do powieszenia na ścianie w swoim domu, który ma przypominać o tych wyjątkowych chwilach.

tekst: Bożena Zdziborska, zdjęcia: Robert Romaniuk