Pożegnanie Proboszcza

Niedziela 30 lipca 2023 roku w naszym kościele  przeszła do historii jako przedostatni dzień posługi ks. kan. Krzysztofa Kisielewicza w charakterze proboszcza  parafii i kustosza Sanktuarium. Mszę św. o godz. 9.00 odprawił w intencji pożegnalnej a zarazem z okazji imienin ks. Krzysztofa, senior ks. kan. Stanisław Bogusz, poprzedni proboszcz.  Oprawa liturgiczna miała szczególnie odświętny charakter. Po Mszy św. ustawiła się kolejka przedstawicieli dzieci, młodzieży i dorosłych, zrzeszonych w różnych grupach parafialnych i gości reprezentujących placówki oświatowe oraz władze powiatowe i Ochotniczej Straży Pożarnej, dla której ks. Krzysztof pełnił posługę kapelana. Serdeczne życzenia i podziękowania za dotychczasową posługę popłynęły od rady parafialnej, od kółek różańcowych, oazy rodzin, przedstawicieli wolontariuszy Caritas parafialnej, grupy modlitewnej ,,Margaretka”, chóru, scholi i zespołu młodzieżowego Misericordias, od ministrantów, dzieci i nauczycieli z Przedszkola nr 4 ,,Leśna Kraina”  z p. dyrektor Ewą Zakrzewską na czele, od dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (szkoła w której ks. Krzysztof pracował jako katecheta)  p. Sławomira Wróblewskiego i wicedyrektor p. Krystyny Sulikowskiej.  Dostojny kapłan usłyszał  również wiele ciepłych słów od starosty  p. Elżbiety Sadowskiej, która reprezentowała Powiat Sokołowski wraz z wicestarostą p. Ryszardem Domańskim oraz przewodniczącym Rady Powiatu  Jackiem Odziemczykiem.

Wszyscy chcieli zapisać się w pamięci ks. Krzysztofa, ofiarowując mu kwiaty i różne upominki. Na uwagę zasługuje złota odznaka ,,Zasłużony dla Pożarnictwa Ziemi Sokołowskiej, ofiarowana przez Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Sokołowie Podlaskim oraz akwarela wykonana przez byłą parafiankę na wzór ,,sokołowskiego” Chrystusa Miłosiernego – dar od kręgu biblijnego, którego był założycielem i opiekunem przez cały czas swego probostwa.

Ks. Krzysztof przypomniał, że był proboszczem przez 9 lat, ale jeszcze wcześniej miał kontakt  z naszą parafią, gdyż przez 6 lat pełnił funkcję rektora kościoła św. Faustyny oraz był dyrektorem diecezjalnym Caritas. Dostojny kapłan podziękował zebranym za tak ciepłe pożegnanie i poprosił, aby równie ciepło parafianie przyjęli nowego proboszcza, ks. dra Dariusza Kujawę, który od 1 sierpnia rozpocznie pełnienie swojej funkcji.

Na zakończenie   życzenia złożył ks. kan. Stanisław, podkreślając, że wszystkie pożegnania są trudne, ale przewidziane w życiu kapłańskim  od chwili  ślubowania posłuszeństwa biskupowi, które na początku kapłańskiej drogi każdy kapłan decyduje się złożyć. Wszyscy zebrani w kościele, na stojąco, ze wzruszeniem  długimi oklaskami pożegnali naszego drogiego proboszcza.

 

Bożena Zdzieborska