Rekolekcje Wielkopostne

Od środy do piątku przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Przez dwa pierwsze dni homilie głosił ks. Daniel Plewka, aktualnie studiujący na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a ostatniego dnia ks. dr Mariusz Boguszewski, dyrektor biura Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia ,, Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Wysłuchaliśmy kazań na temat znaczenia wiary, nadziei i miłości w życiu, a w piątek usłyszeliśmy piękne świadectwo bezinteresownej miłości do ludzi potrzebujących pomocy, zwłaszcza na terenach objętych działaniami wojennymi. Ks. Mariusz poprowadził też nabożeństwo Drogi Krzyżowej od Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do kaplicy św. Faustyny. Podczas tego nabożeństwa niesiony był krzyż przez poszczególne grupy parafialne i chętnych parafian oraz przez kapłanów posługujących w naszej parafii. Zespół młodzieżowy pod kierunkiem p. Hanny Grochowskiej oraz ks. Błażej Samociuk uświetnili nabożeństwo śpiewem pieśni wielkopostnych.

W czwartek o godz. 9.00 do kościoła przyszli uczniowie szkół podstawowych wraz ze swoimi nauczycielami a o godz. 11.00 młodzież z Technikum Rolniczego.

Oprawę liturgiczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem katechetów .

Przygotowanie duchowe do największych świąt chrześcijaństwa ma ogromne znaczenie, dlatego ks. proboszcz wyraził uznanie dyrekcjom szkół i nauczycielom za przyprowadzenie dzieci i młodzieży do kościoła. Na koniec rekolekcji podziękował również ks. rekolekcjonistom i zachęcił do modlitwy w ich intencji.

Bożena Zdzieborska