Spotkanie integracyjne członków Żywego Różańca

W czwartek 7 października po nabożeństwie różańcowym i Mszy św. wieczornej odbyło się spotkanie przedstawicieli Kół Żywego Różańca w sali konferencyjnej plebanii. Pretekstem do świętowania było obchodzone w Kościele – Święto Matki Bożej Różańcowej. Podczas Eucharystii opiekun kół różańcowych, ks. dr Paweł Koc przybliżył genezę tego święta. Dzień ten jest rocznicą bitwy pod Lepanto (1571), w której dzięki modlitwie różańcowej flota chrześcijańska pokonała flotę imperium osmańskiego. W kazaniu ks. Pawła nie zabrakło również zachęty do odmawiania Różańca w naszych trudnych czasach, zwłaszcza, że jest to prośba samej Matki Bożej, którą zawsze kieruje do wizjonerów w swoich licznych objawieniach. Na spotkaniu ks. Paweł podzielił się z zebranymi swoimi pomysłami
dotyczącymi funkcjonowania kół różańcowych oraz zaproponował utworzenie nowych kół, w tym przynajmniej jednego dla mężczyzn. Zadeklarował też pomoc w dotarciu na Jerycho Różańcowe do konkatedry, gdzie nasza parafia ma dyżur modlitewny przed Najświętszym Sakramentem w piątek (8 X). Uczestnicy spotkania podzielili się również swoimi uwagami. Miło spędzony czas przy cieście i herbacie zakończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i otrzymaliśmy błogosławieństwo od ks. Proboszcza.

Bożena Ździeborska