Witamy ks. Dariusza Kujawę – nowego proboszcza

Ks. Dariusz Kujawa, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim został mianowany przez ks. Bpa Piotra Sawczuka proboszczem naszej parafii.

Od 1 sierpnia objął to stanowisko po ks. Krzysztofie Kisielewiczu. Oficjalne powitanie nowego proboszcza odbyło się w niedzielę 6 sierpnia w święto Przemienienia Pańskiego przed Mszą Świętą o godz. 9.00. Rada Parafialna i przedstawiciele różnych wspólnot  powitali serdecznie nowego proboszcza. Ks. Dariusz wyraził zadowolenie z tak ciepłego przyjęcia i wdzięczność za pomoc w przeprowadzce tutejszym parafianom. W homilii nawiązał do Ewangelii, w której Pan Jezus przed swoją śmiercią na krzyżu ukazał się apostołom w chwale, po to, aby umocnić ich w wierze na czas próby.  Dla Jezusa  zostawili wszystko i poszli za Nim.

– Warto iść za Jezusem i Jemu służyć. I chociaż trudne było pożegnanie z parafią bielską po 10 latach  probostwa, to ten sam Jezus Miłosierny jest też w sokołowskim Sanktuarium – stwierdził ks. Dariusz.

Podczas Mszy św. o godz. 11.00 nowy proboszcz udzielił sakramentu chrztu świętego dwóm chłopcom Aleksandrom i poprowadził procesję eucharystyczną wokół kościoła z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Tak więc rozpoczęła się zwykła kapłańska posługa w tzw.  szarej codzienności. Życzymy ks. Dariuszowi błogosławieństwa Bożego na każdy dzień i aby w naszej parafii jak najczęściej przydarzała się Księdzu łaska przebywania z Jezusem na Taborze.

 

Bożena Zdzieborska