Zawierzenie świętemu Józefowi

13 maja, w 106 rocznicę objawień fatimskich, w naszym Sanktuarium ponad trzydzieści osób zawierzyło swoje życie św. Józefowi. W większości były to osoby, które wcześniej powierzyły się Maryi, stając się jej niewolnikami. Duchowej opieki nad tą grupą podjął się ks. dr Paweł Koc, który zaopatrzył chętnych w książki „Konsekracja św. Józefowi” autorstwa ks. Donalda H. Callowaya ze Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia. Przy pomocy tego podręcznika można było przeżyć 33 dni na modlitwie do św. Józefa, poznać Jego cnoty i zaprzyjaźnić się z Nim. Książka zawierała wiele przykładów potwierdzających skuteczność orędownictwa tego świętego w trudnych sprawach. Ks. Paweł głosił w każdą środę czasu przygotowania do konsekracji konferencje przybliżające sylwetkę męża Maryi.

Po takim duchowym przygotowaniu nasza parafialna grupa oddała w Jego ręce swoje życie. W akcie poświęcenia życia św. Józefowi, odczytanym wspólnie przed ołtarzem i obrazem św. Józefa, oddano również cześć Maryi i Trójcy Przenajświętszej. Wcześniej pod przewodnictwem ks. Pawła odmówiono Litanię do św . Józefa i odśpiewano hymn do Ducha Świętego. Po zakończeniu nabożeństwa ks. Paweł wyraził uznanie dla p. Anny Królak, inicjatorki zawierzenia i podziękował wszystkim, którzy zdecydowali się schronić pod ojcowski płaszcz św. Józefa. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy otrzymał od księdza poświęcony medalik ze św. Józefem.

Bożena Zdzieborska